15 червня 2009 р.

Інформація
про проведення щорічного обласного конкурсу
«Навчальний заклад року – 2009»

Комунальний заклад «Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти» повідомляє, що відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 29.05.2009 року № 290 «Про проведення в Харківській області щорічного обласного конкурсу «Навчальний заклад року», зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Харківській області 5 червня 2009 року за № 25/1055, протягом червня-жовтня 2009 року триває обласний конкурс «Навчальний заклад року – 2009» за номінаціями: «Дошкільний заклад року», «Загальноосвітня школа року», «Сільська школа року», «Позашкільний заклад року».







ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н А К А З

29 травня 2009 р. Харків № 290


Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Харківській області
5 червня 2009 року № 25/ 1055

Про проведення в
Харківській області
щорічного обласного конкурсу
«Навчальний заклад року»

Відповідно до статті 37 Закону України «Про загальну середню освіту», до статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», до статті 10 Закону України «Про позашкільну освіту», пунктів 20, 28 Положення про Головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 26.10.2000 № 999, з метою виявлення навчальних закладів Харківської області, які успішно реалізовують завдання щодо модернізації дошкільної, загальноосвітньої та позашкільної освіти, ефективно впроваджують у практику діяльності інноваційні проекти і технології, результативно розвиваються в умовах
модернізації освіти, та з метою поширення кращого досвіду роботи навчальних закладів усіх типів і форм власності

Н А К А З У Ю :

1. Затвердити Положення про щорічний обласний конкурс «Навчальний заклад року» (додається).
2. Провести обласний конкурс «Навчальний заклад року – 2009» за номінаціями:
2.1. «Дошкільний заклад року».
У номінації беруть участь дошкільні навчальні заклади усіх типів і форм власності.
2.2. «Загальноосвітня школа року».
У номінації беруть участь загальноосвітні навчальні заклади всіх ступенів.
2.3. «Сільська школа року».
У номінації беруть участь загальноосвітні навчальні заклади сільської місцевості.
2.4. «Позашкільний заклад року».
У номінації беруть участь позашкільні навчальні заклади.

Червень – жовтень 2009 року

3. Затвердити склад оргкомітету та журі обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009».

4. Начальникам районних (міських) відділів (управлінь) освіти:
4.1. Довести Положення про щорічний обласний конкурс «Навчальний заклад року» до відома керівників дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності району (міста).
4.2. Організувати та створити належні умови для проведення І (районного, міського) етапу обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009».
4.3. Після закінчення І етапу (районного, міського) етапу обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009» надати до обласного оргкомітету заявку на участь закладів освіти-переможців І (районного, міського) етапу у
ІІ (обласному) етапі обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009» та матеріали, зазначені у главі 5 Положення про щорічний обласний конкурс «Навчальний заклад року».

5. Управлінню загальної середньої освіти Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації (Г.В. Михайленко), комунальному закладу «Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти» (Л.Д. Покроєва):
5.1. Вжити заходів з підготовки і проведення:
5.1.1. другого (обласного) етапу щорічного обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009»;
Червень 2009 року;

5.1.2. фіналу щорічного обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009»;
Вересень 2009 року;
5.1.3. нагородження переможців щорічного обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009» під час святкування Дня працівників освіти;
Жовтень 2009 року.

5.2. Сприяти висвітленню інформації про проведення та результати обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009» на сайтах Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління освіти і науки та порталі комунального закладу «Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти».
Постійно.

6. Комунальному закладу «Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти» (Л.Д. Покроєва):
6.1. Здійснювати організаційно-методичний супровід другого (обласного) етапу обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009».
Постійно.
6.2. Здійснити аналіз та узагальнити матеріали другого (обласного) етапу щорічного обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009».
До 01.11.2009 року.
6.3. Витрати на організацію та проведення щорічного обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2009» здійснити за рахунок загального фонду кошторису по КЕКВ 1172, згідно затвердженого кошторису.

7. Вважати таким, що втратив чинність наказ Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації від 20.12.2006 № 737 (зі змінами) «Про проведення в Харківській області щорічного конкурсу «Школа року»,
зареєстрований в Харківському обласному управлінні юстиції від 27.12.2006 за № 51/92.

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Головного управління освіти і науки – начальника управління загальної середньої освіти Г.В. Михайленко.

9. Наказ набирає чинність в установленому законодавством порядку.



Начальник
Головного управління
підписано В. Гаркавець



ПОГОДЖЕНО
Начальник Головного
фінансового управління
Харківської обласної
державної адміністрації

_____підписано________С.І. Овсянніков
« 28 » травня 2009 р.


ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Головного управління
освіти і науки
Харківської обласної
державної адміністрації
20.05.2009 р. № 290


Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Харківській області
5 червня 2009 року № 25/ 1055

ПОЛОЖЕННЯ
про щорічний обласний конкурс
«Навчальний заклад року»

1. Загальні положення

1.1. Щорічний обласний конкурс «Навчальний заклад року» (далі – Конкурс) проводиться відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту» та Положення про Головне управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, затвердженого від 26.10.2000 № 999, з метою виявлення найкращих навчальних закладів усіх типів і форм власності системи дошкільної та загальної середньої освіти (дошкільні, позашкільні, загальноосвітні) Харківської області, які успішно розвиваються в умовах модернізації освіти, виявлення та поширення кращого досвіду роботи.
1.2. Конкурс проводиться за номінаціями:
1.2.1. «Дошкільний заклад року».
У номінації беруть участь дошкільні навчальні заклади усіх типів і форм власності.
1.2.2. «Загальноосвітня школа року».
У номінації беруть участь середні загальноосвітні навчальні заклади І, І-ІІ, І-ІІІ ступенів.
1.2.3. «Сільська школа року».
У номінації беруть участь загальноосвітні навчальні заклади сільської місцевості.
1.2.4. «Школа року для обдарованих дітей».
У номінації беруть участь гімназії, ліцеї, колегіуми, спеціалізовані школи.
1.2.5. «Школа-інтернат року».
У номінації беруть участь загальноосвітні та спеціальні школи-інтернати.
1.2.6. «Вечірня школа року».
У номінації беруть участь вечірні (змінні) школи і загальноосвітні навчальні заклади, які у своєму складі мають класи (групи) з вечірньою (змінною) і заочною формами навчання.
1.2.7. «Позашкільний заклад року».
У номінації беруть участь позашкільні навчальні заклади.
1.3. Номінації на кожний рік визначає Головне управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

1.4. Конкурс проводиться у 2 етапи: перший (районний, міський) та другий (обласний).
1.5. Другий етап Конкурсу за кожною окремою номінацією проводиться у разі надходження до обласного оргкомітету не менше 2-х заявок.

2. Організатори Конкурсу
2.1. Перший (районний, міський) етап Конкурсу організовує та проводить оргкомітет, до складу якого входять представники районного (міського) відділу (управління) освіти, районного (міського) методичного кабінету (центру).
2.2. Склад оргкомітету І етапу (районного, міського) Конкурсу затверджується районним (міським) відділом (управлінням) освіти. Головою оргкомітету є начальник районного (міського) відділу (управління) освіти. Районний (міський) відділ (управління) освіти розробляє та затверджує умови проведення конкурсу, вимоги до учасників та критерії оцінювання учасників 1 (районного, міського) етапу Конкурсу.
2.3. Другий (обласний) етап Конкурсу організовує та проводить оргкомітет, до складу якого входять представники Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, комунального закладу «Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти», закладів освіти області та громадських організацій.
2.4. Склад оргкомітету ІІ (обласного) етапу Конкурсу щорічно затверджується Головним управлінням освіти і науки. Головою оргкомітету є начальник Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.
2.5. Головне управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації за необхідністю може вносити корективи до цього Положення та умов проведення конкурсу.
2.6. Відповідальність за організацію, дотримання умов та термінів проведення Конкурсу покладаються на: районний (міський) оргкомітет – за І етап Конкурсу; обласний оргкомітет – за ІІ етап Конкурсу.

3. Порядок висування кандидатів
У І (районному, міському) етапі Конкурсу можуть брати участь дошкільні, позашкільні та загальноосвітні навчальні заклади усіх типів і форм власності району (міста).
До ІІ (обласного) етапу Конкурсу допускаються дошкільні, позашкільні та загальноосвітні навчальні заклади, які стали переможцями І (районного, міського) етапу.

4. Журі
Для визначення переможців на кожному етапі Конкурсу створюються журі. Склад журі на першому (районному, міському) етапі щорічно затверджується районним (міським) відділом (управлінням) освіти; на другому (обласному) етапі – Головним управлінням освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

5. Порядок проведення конкурсу

5.1. Перший (районний, міський) етап.
Районні (міські) оргкомітети:
5.1.1. оргкомітет протягом І семестру (півріччя) здійснює моніторинг діяльності навчальних закладів та визначають їх рейтинг;
5.1.2. приймають заявки та необхідні документи від дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх начальних закладів для участі у 1 етапі Конкурсу;
5.1.3. журі, ураховуючи рейтинг конкретного навчального закладу та затверджені критерії оцінювання, визначає переможців районного (міського) етапу з кожної або з окремих номінацій та направляє портфоліо навчального закладу до обласного оргкомітету для участі в ІІ етапі Конкурсу.
5.1.4. Портфоліо вміщує:
а) заявку на ім’я голови оргкомітету другого (обласного) етапу конкурсу за підписом голови районного (міського) оргкомітету та директора (завідувача) визначеного закладу освіти;

б) витяг з протоколу спільного засідання оргкомітету і журі І (районного, міського) етапу Конкурсу про визначення переможців;

в) висновок районного (міського) оргкомітету про стан і результативність науково-методичної, навчальної та (або) виховної роботи навчального закладу;

г) інформацію про навчальний заклад, що містить (повна назва навчального закладу; поштова адреса, тел /факс, е-mail; ПІБ керівника навчального закладу, з якого часу очолює, (вказати фах, кваліфікаційна категорія, педагогічне звання, педагогічний стаж); коротка історична довідка закладу; склад педагогічного колективу, у т. ч. за кваліфікаційними категоріями, званнями, нагородами; контингент учнів; мова навчання; до профільне та профільне навчання (профіль, клас, кількість учнів); творчий потенціал; гурткова робота; досягнення учнів; досягнення педагогічного колективу; виховна робота; участь у міжнародних проектах; участь у дослідно-експериментальній діяльності (обласний, регіональний, Всеукраїнський рівень); використання компютерізації та інформатизації закладів освіти;

д) концепцію (програму) розвитку навчального закладу;

е) річний план роботи закладу на поточний навчальний рік, результати моніторингу, додатки;

є) робочий навчальний план на поточний навчальний рік;

ж) опис досвіду роботи закладу, схвалений на засіданні районної (міської) методичної ради;

з) результати моніторингу ефективності діяльності навчального закладу за І семестр;

і) фотоматеріали.
За власним бажанням навчальний заклад може надати додатково: відгуки наукових установ, фахових асоціацій тощо, які розкривають його творчі здобутки.
Матеріали надсилаються у друкованому та електронному варіантах (MS WORD for Windows (версія не нижче 6.0). Матеріали, надіслані на Конкурс, не повертаються.

5.2. Другий (обласний) етап

5.2.1. Другий (обласний) етап складається з 2-х турів та фіналу:
І тур: Вивчення та аналіз результатів діяльності навчального закладу та оцінювання портфоліо проводиться за оціночним листом № 1 (додаток 1).
ІІ тур. Оцінювання результатів роботи навчального закладу та результативність участі навчального закладу в обласних заходах проводиться за оціночним листом № 2 (додаток 2).
5.2.2. Спільним рішенням оргкомітету та журі за рейтингом середніх балів, набраних за перший – другий тури, визначаються учасники фіналу Конкурсу (по 1-2 заклади в кожній номінації).

5.2.3. Фінал.
5.2.3.1. Презентація директором (завідуючою) діяльності навчального закладу (доповідь з демонстрацією до 20 хвилин, представлення друкованих матеріалів з досвіду роботи).
5.2.3.2. Виїзд на місця членів журі та оцінювання діяльності закладу за показниками:
а) сучасна матеріально-технічна база;
б) якість кадрового складу;
в) управління навчальним закладом.

6. Підбиття підсумків та нагородження переможців Конкурсу
6.1. Переможець визначається в кожній номінації.
6.2. Переможцем Конкурсу в кожній номінації стає навчальний заклад – учасник фіналу, який набрав найбільший середній бал за показниками всіх турів другого (обласного) етапу.

6.3. Інші навчальні заклади – учасники фіналу, стають лауреатами Конкурсу.
6.4. Переможці та лауреати конкурсу отримують грамоти Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, грошові винагороди або цінні подарунки. Остаточне рішення про розміри грошової винагороди або цінні подарунки приймається на спільному засіданні оргкомітету та журі.


Заступник начальника
Головного управління освіти
і науки – начальник управління
загальної середньої освіти
Головного управління освіти і науки
підписано Г. Михайленко